Avatar of amina

írta

Latest-ben a 4. Frissítőcsomag

2012. április 5. csütörtök in Hírek

Pár napja már megjelentek hivatalos információk a negyedik frissítőcsomagról, most pedig a legóvatosabb LMDE-ág, a latest felhasználói számára is elérhetővé vált.

A 4. Frissítőcsomag ugyanazokat a tárolókat használja, mint a 3., a pillanatnyi legfrissebb (201109) lemezképek azonban még a 2. Frissítőcsomagot, és Debianos szoftverforrásokat tartalmaztak. Aki most dönt a telepítés mellett, és átugorja a 3. Frissítőcsomagot, annak is el kell végeznie a forráslista módosítását (az itt található leírás szerint).

További örömhír, hogy a következő LMDE ISO megjelenése néhány héten belül várható, és már megszületett az asztali környezetekkel kapcsolatos döntés is:

  • A ‘Gnome’ verzióban az alapértelmezett desktop MATE 1.2 lesz, előre telepített Compizzal. Másodlagos környezetként funkcionál majd az addigra Virtualbox-kompatibilissé tett Cinnamon is.
  • Megjelenik egy új, a negyedik frissítőcsomagot használó LMDE-XFCE lemezkép is.

Az eredeti bejelentés a Linux Mint blogon olvasható.


36 responses to Latest-ben a 4. Frissítőcsomag

  1. Nem jött össze, nem telepített mindent, nvidia modul gondja is lett, próbáltam javítani: sudo apt-get install -f, ilyenkor mit kellene nyomni hogy tovább menjen a telepítő
    http://noob.hu/2012/04/07/img239.jpg

  2. Nekem,meg megint el sem indul……….:(
    ez vicc,mostmár idegesítő!

  3. Nem töltötte le a frissítéseket, pedig használtam a select best server opciót, és az ausztrál szervert is beállítottam próbaképpen.

  4. Na nekem elszállt az egész, vesztemre próbáltam az Nvidia drivert telepíteni a Synapticból. Persze mint mindig most se jött össze. Ez is valami “powernow k8 firmware bug” hibaüzenetet villant fel mint a Fedora már jó pár kiadás óta. A másik bánatom, netbookon megszűnt a wifi, B48 firmware hiába volt fenn, bootoláskor valami kernel.org-ot ír hogy keresgéljek ott. Rendszermenttel csináltam live képet, de azt meg csak úgy tudom vele telepíteni hogy vagy hazavágja a PClinuxOS-t, vagy nem tudom elindítani. Próbáltam az alap iso-val újra telepíteni, de az se megy, a Firefox Thunderbird lokalizációnál megakad a telepítés, gondolom ezt tárolóból szedné le, ugye az meg módosult. Már megint elbarmolták, ugye server se megy….. Na majd talán ha azt a nyomoronc képfájlt képesek lesznek kiadni akkor megpróbálom újra.

  5. Csak azért lenne jó szerintem sima lmde kde mert valahogy ha pl leszedek egy gnome vagy xfce s lmde t éd utánna teszem rá a kde biztos , hogy kavarodás lesz nem lesz egészséges a rendszer.

    • Én ebben már nem is reménykedek….. mikorra is igérték? 2011 December?
      Mi lett belőle…..? a Linux Mint és a KDE nem valami jó barátok,sajnos b..nak rá. :(
      Viszont rolling KDE-nek nagyon jó a PCLinuxOS.




Szólj hozzá

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük


*

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>