Rt3290 wlan kártya

Fórum: 

 Kedves fórumozók.

A minap frissítettem Mint 18-at kernellel együtt. A wifi ettől kezdve nem látja a hálózatokat csak a vezetékes működik. Próbáltam korábbi kernellel elindítani de nem oldotta még a problémát.

Mit tegyek?

kimarite képe

RE:RE: Rt3290 wlan kártya

#1 Valószínűleg a jelen kernel és az abban lévő Ralink RT3290 driver frissült ('működőképesre')
http://ubuntu.hu/node/39529
tehát nem 'kell' letölteni (amúgy is a Dropbox URL eredeti forrása jobb lenne ...).
http://askubuntu.com/questions/545238/how-to-install-wifi-driver-ralink-...

A frissítések itt olvashatóak pl. a 'less' paranccsal (a 'Space' a lapozás),

less /var/log/apt/history.log

mit látsz a közeli dátumoknál?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE: Rt3290 wlan kártya

Sziasztok, 

Ugyanezt a problémát tapasztaltam én is, de nekem telepítenem kellett a drivert ami sikeres volt. Mivel azonban egy HP Pavilion Sleekbook 15-ről van szó, az Fn-F12 sajnos nem működik és a WiFi alapból tiltva van, bootolás után minden alkalommal be kell kapcsolnom. 

sudo ifconfig rename3 up
 sudo service network-manager restart

A fenti két parancs remekül működik konzolból, ennek örömére létrehoztam egy scriptet wifi.sh néven ami szintén teszi a dolgát. Az egyetlen bajom, hogy nem tudom hogy kell azt elérni, hogy bootoláskor lefusson. Kezdő linuxos lévén azt az egyszrű megoldást próbáltam, hogy felvettem az előbb említett script file-t az indítópultba, de nyilván nem jártam sikerrel, mert gondolom ily módon nem tudok eleget tenni a jelszó kérésnek. Valaki valami ötlet? Minden induláskor, minden felhasználónál le kéne fusson, hisz enélkül nincs Wifi. Előre is köszönöm az ötleteket.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE: Rt3290 wlan kártya

#3 /etc/rc.local ... de nálad más
https://linuxmint.hu/comment/9875#comment-9875
a parancs. A sudo nélkül, mert az 'rc.local' is egy script és rendszergazda joggal fut le eleve.

#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.
# HP Pavilion Sleekbook 15
# wireless disabled by default

ifconfig rename3 up ; service network-manager restart
exit 0

Habár a network-manager újraindítása később is lehet. Teszteld le. .. a másik script nélkül.

Szerkesztés pl..

sudo nano /etc/rc.local

Mentés; Ctrl + O és Enter
Kilépés;  Ctrl + X
(nano)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE: Rt3290 wlan kártya

#4 Teljes elérési úttal érdemes inkább a parancsokat a bash-ba tenni, s ezt a which parancs mutatja meg (nálam itt);

which ifconfig
/sbin/ifconfig
which service
/usr/sbin/service

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE: Rt3290 wlan kártya

#4 Hála, hála, hála :) Tökéletesen működik, hibernálásból való ébredéskor és felhasználó váltásnál is. Köszönöm!

Nem használtam a teljes elérési utat. Ha anélkül is megy akkor OK?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE: Rt3290 wlan kártya

#6 Mehet teljes elérési út nélkül is, de ésszerű betenni a teljes elérési utat, mert úgy lesz tökéletes. :-)
Ami még eszembe jutott, hogy grafikus alkalmazásnál ne használj sudo-t, hanem gksu-t (KDE-nél kdesu-t). Mármint, ha a Futtatás ablakból vagy ha terminálból nyitod -a példában egy szövegszerkesztő alkalmazást indítasz- meg a rendszer fájlt. Tehát

gksu geany /etc/rc.local

ha a Geany szövegszerkesztőt használod. Ha a Pluma van telepítve, akkor

gksu pluma /etc/rc.local

stb..

Szívesen-

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve