Pendrive titkosítása

Fórum: 

Üdvözlök mindenkit!

Bizonyos számomra fontos dokumentumokat mindig magamnál hordok egy pendrive-on, így több gépen is tudok rajtuk dolgozni. Viszont mindig tartottam attól, hogyha elvesztem az eszközt, a „tisztességes megtaláló” megnyitja, és esetleg föl találja használni a munkámat. Amíg Windowst használtam, a Bitlocker, amely emlékeim szerint eleve a Win. része, remekül bevált. Mindenesetre jó egyszerű volt. Ha jól emlékszem, a titkosítás abból állt, hogy egy jobbkattintás kellett tenni a titkosítandó eszközre, amire már kérte is a jelszót. Azon túl mindig ezt kérte, amikor a pendrive tartalmára volt szükségem. Amikor úgy fél éve áttértem a Linux (főleg a Linux Mint Cinnamon, most 17.3) használatára, kénytelen voltam fölhagyni a titkosítással, nem találván hirtelen kézenfekvő lehetőséget a Mintben. Mit tesz isten, most vesztettem el a pendrive-t. Fő is a fejem. A dokumentumok máshová is mentve voltak, ezzel tehát nincs gond. Viszont a következő pendrive esetében már nem lehetek ilyen könnyelmű. De akárhogy böngésztem, az én (nem magas...) jártassági szintemnek megfelelő megoldást nem találtam. A TrueCrypt jónak látszott volna, de állítólag meghalt. Telepítettem egy KGpg nevű alkalmazást, de szerintem valami összetettebb célra fejlesztették ki, és nem értem a működését. Ott tartok, hogy miután a nevem, e-mail címem, lakcímem, kedvenc időtöltésem, kutyám szőre színét megkérdezte, jó sok ablakon át eljutottam egy rövid meg egy rohadt hosszú kódig, amire most bámulok, mint borjú az újkapura, és nincs ötletem, hogyan is hozhatnám én ezt bármilyen kapcsolatba a fájlkezelőben látható pendrive-val…

A célom mindössze annyi, hogy egyszerűen tudjam titkosítani az egy szál pendrive-omat, illetve annak egy partícióját. Nem gond, ha a CIA vagy akár csak a TEK föl tudja törni a kódot, szerintem őket nem érdeklik az írásaim, elég, ha Kovács Józsi, aki a Nagykörúton legközelebb megtalálja a pendrive-om, a jelszót kérő rubrika láttán inkább kihajítja a kukába, vagy ha tanultabb pacák, akkor leformázza. Nem fontos, hogy Windowson is fel tudjam oldani a titkosítást, inkább, hogy bármilyen Linuxon menjen a dolog, de lagalábbis Ubuntun és származékain. De ha csak Minten, az sem baj. És hogy minél egyszerűbben, valahogy úgy, mint a Bitlockernél...  És nem akarok további kulcsokat kulcskarikára gyűjeteni, sem importálni, exportálni és nyilvánosságra hozni őket, lejárati időt megadni nekik, szerverekkel kommunikálni, – amikre a KGpg csupa nagyszerű lehetőséget kínál!… Csak egy nyeszlett jelszó megadásával Józsit kizárni a dokumentumaimból.

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy ilyen megoldást ajánljatok, vagy ha minden kötél szakad, akkor a KGpg fortélyain átsegítenétek – csak annyin, ami a pendrive titkosításához kell, a többire nincs szükségem –, mert a dokumentációjában használt fogalmak felét nem is értem…

Előre is köszönöm!

Veracrypt?

Jó ötlet. Megnézem. Köszönöm!

Azóta találtam egy Veracrypt nevű programot, amely Linuxra is létezik. Bár eddig nem sikerült telepítenem. Próbáltad? Vagy valaki más? Ha igen, elmondanátok, hogyan kell ilyesmit telepíteni. Tőlem a maximum a terminálos sikerek terén a Numix ikontéma telepítése volt, szóval alapvető tanács is jól jöhet.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:Veracrypt?

#2 A letöltött tar. bz2-t kibontod.

A kibontott mappában lesz 4 szkript.

Kiválasztod a neked megfelelőt,futtatás,telepítés.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Pendrive titkosítása

Én azt ajánlom, hogy a pendrive-ra telepítsd rá a Mintet, pl. Cinnamont. A pendrive védett lesz mert a bejelentkezéshez a rendszerbe jelszóra lesz szükség. Ezt az usb-kulcsot bármilyen számítógépen, notebookon, stb. használhatod és így nem csak a dokumentumokat viheted magaddal hanem az egész rendszert. Ajánlom a Sandisk Ultra USB 3.0– 16 GB-os kulcsot (jo minőség és olcsó-kb 2000 Ft), a tárolásra itt marad kb. 8 GB hely. Ezen kívül nem lesz többé szükséged HDD-re sem, és a meglévő HDD sem kopik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:Veracrypt?

 

Köszönöm a választ! Már korábban megpróbálkoztam ezzel. 64 bites a Mintem, és a "console" némi ijegdelemmel tölt el, tehát gondolom ez kell: "veracrypt-1.of-2-setup-gui-x64". Katt. Kiválasztottam a Gdebi csomagtelepítőt... (Jól tettem?). Válasz: "A csomag sérült vagy nincs joga a fájl megnyitásához. Ellenőrizze a fájl jogosultságait." Máshonnan is letöltöttem, annak a fájlnak kicsit más a neve. A végeredmény akkor is ugyanez. Valamit nyilván rosszul csinálok... 

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:Veracrypt?

 Köszönöm a választ, Topric! Eredeti ötlet, ez nem jutott volna eszembe. Nem lassabb egy ilyen rendszer? Ha nem, miért nem telepítei mindenki pendrive-ra az operációs rendszerét?

Boldog új évet mindenkinek!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:Veracrypt? - telepítés

#5 A letölthető fájlok itt vannak - ezek a jelenlegi stabil legújabbak.
https://veracrypt.codeplex.com/releases/view/616110
Telepíteni lehetne így is,
http://linuxg.net/how-to-install-veracrypt-1-0e-on-the-most-popular-linu...
( a letölthető fájl nem jó már az utóbbi leírásban ),
... azonban én csak letöltöttem az archívumot ( veracrypt-1.16-setup.tar.bz2 ), kibontottam ( kibontás ide ) és az architektúrámnak megfelelő telepítőket ( egyszerre egyre, mert ez két telepítő ) egér kétszeri rákattintással 'telepítettem' ( a fájlkezelőből ),

- először a 'console'-t,

- majd a 'gui'-t.

Nem telepítettem, csak elindítottam a telepítést ... . Amit így kell. Mai csomaggal menni fog.
A kétszeri rákatt az 'Futtatás', mármint az arra alkalmas fájloknál.

A Gdebi '*.deb' fájlokat képes telepíteni, de az is egy tömörített fájlt amúgy ( általában '*.zip' a tartalma, azaz ilyen tömörítést használ ). Az általad letöltöttet nem, tehát a tar.bz2-t sem ... és más hasonlókat sem ( tar.gz, zip [ nem ugyanaz, mint a '*.deb' ], rar, stb. ). Így működik a csomagtelepítő.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:Veracrypt?

#6   Az így telepített rendszer nem lassabb sőt inkább gyorsabb ha usb 3.0 pendrive-on van. Aki tud róla az így telepít és használja, nagy előny a géphez kötött windowsal szemben, és lehet hogy ez az oka hogy kevesen tudnak róla, mert el sem merik képzelni hogy egy rendszer lehet mobilis is.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:Veracrypt?

A 3.0-ra nem is gondoltam. Mert hogy nekem csak 2.0-s lyukaim vannak mindkét gépemen sajnos, és így, tudtommal, hiába is volna a pendrive 3.0-s.

2.0-son mennyire lenne gyors a rendszer?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:Veracrypt?

#9 Nem lényeges miyen usb bemenetek vannak a gépen, mert az usb 3.0 kompatibilis az usb 2.0 -sal és fut rajta. Szerintem a legjobb kipróbálni és kitapasztalni, jobb mint végnélküli eszmefuttatást folytatni róla. B.Ú.É.K

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve