Linux Mint 18 Cinnamon GUI fagyás Asus X751LB dual VGA gépen

Fórum: 

Sziasztok!

Leírnám ide küzdelmemet a szép, új Mint 18 Cinnamon-nal, hátha valakinek van rá megoldása.

Adott egy Asus X751LB, ami már több oprendszerrel ki lett próbálva, Linux-ok, Windows mind hibátlanul mentek rajta. A Mint 17.3 is tökéletesen futott, gondoltam, akkor felteszem a 18-at, mert ez egy hobbigép, így lehet ide-oda telepítgetni.

A 18 Cinnamon-t az Etcher nevű alkalmazással tettem fel egy pendrive-ra, majd arról bootoltam.

A live boot simán lefutott, a Mint telepítését megkezdtem. Az első reboot után már a telepített rendszerre feltettem az Nvidia driver-ét és az Intel eszközillesztőt, amiket felajánlott.

Ekkor még nem végeztem rendszerfrissítést, ismét reboot. Már itt fagyi volt, tehát valószínűleg valamelyik frissen telepített driver az okozója. Sebaj, gondoltam, majd a frissítések rendbeteszik. Megvártam, míg a "tartalék" (Mate-szerű felület) beindul, majd telepítettem egy terminal programot
(a megszokottat ott nem találtam meg a menüben) és sudo apt update, sudo apt upgrade után ismét reboot-oltam.

Ekkor már indult a rendszer (hurrá! a frissítés megjavította!), de sajnos nem. Akkor és még utána többször is indult a Cinnamon login screen, majd vajsimán a rendszer. Azonban azóta is több alkalommal előfordult, hogy a tartalék GUI tudott csak elindulni, ezért jelenleg egy másik rendszer van fent a Mint 18 helyett.

Amennyiben volna ötlet, építő jellegű hozzászólás a problémára, szívesen próbálkozom a továbbiakban is ezzel az egyébként általam nagyon kedvelt OS-szel.

Köszi előre is!

Update: Újból megpróbáltam egy telepítést, de most az alap nstall után egyből újraindítottam driver telepítés nélkül.
Az eredmény: ismét találkoztam a tartalék rendszerrel.

kimarite képe

Tesztek (nem változtatnak semmit)

Akár konzolon (Ctrl + Alt + F1), akár Live rendszer alól, nézd meg a (fagyás után)
-- /home/$USER/.xsession-errors
-- /var/log/Xorg.0.log
-- /var/log/dmesg
szövegfájlokat, például a 'more' paranccsal;
(A 'Space' a lapozás)

more /var/log/Xorg.0.log

Vagy így (a dmesg-t);

dmesg

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:Tesztek (nem változtatnak semmit)

#1 Nekem is volt hasonló.
Rendszer indítás során (időnként)

cinnamon-settings-daemon felélte az összes ramot és swapot.

Megoldást nem találtam rá

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE: Linux Mint 18 Cinnamon GUI fagyás Asus X751LB dual VGA gépen

@#0 Az előző kérdésekre -két hete- nem írtál semmit így csak tapogatózunk;
http://ubuntu.hu/node/40184
Én mondjuk most megyek kiteregetni a ruhát (a kötelekre), de gondoltam ez tán hasznos lesz, ha erre jársz.
'A live boot simán lefutott, a Mint telepítését megkezdtem. Az első reboot után már a telepített rendszerre feltettem az Nvidia driver-ét és az Intel eszközillesztőt, amiket felajánlott.'
Az első reboot után egy jó nagy frissítés kell és nem telepítgetés (fordítva nem jó) ...
A tesztek az előző hozzászólásban leírt módon kivitelezhetőek. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE: Linux Mint 18 Cinnamon GUI fagyás Asus X751LB dual VGA gépen

#3 Szia! Bocsi, nagyon mással voltam elfoglalva, most kezdek visszatérni a projekthez (Linux minden gépre itthon, hadd tanuljon az asszony IS :D )

Ma már nem lesz időm, meg 2 napig kb. alig leszek itthon, DE max. csütörtökön feldobom a laposra a Cinnamon 18-at és megbűvölöm a leírásaitok (köszi!) alapján!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

megbűvölöm a leírásaitok alapján - azt te csak hiszed

#4 Remélem, nem árulok el nagy titkot, ha azt írom, hogy a fogalom vagy az értelmezés, hogy 'megbűvölöm a leírásaitok alapján', gyakorlatilag lehetetlen ... . Ugyanis megoldásokat eddig nem -nyilván majd eztán igen- csak és kizárólag teszt parancsokat írtunk, azok semmit nem javítanak sem itt, sem az üveghegyen túl. ;)
('elmés' reklámszövegnek lehet, elmenne ... de, nna hagyjuk is)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:megbűvölöm a leírásaitok alapján - azt te csak hiszed

#5 Na jó, lássátok, rendes kocka vagyok, csak feltettem ismét a notira a 18-ast és beírom a megadott teszt-parancsokat, valamint valahogy a kimenetet is belinkelem Nektek, hogy Ti se aludjatok :)

http://pastebin.com/W86jKSsD

http://pastebin.com/Sxfn87g3

 

Ez meg a dmesg: (Nothing has been logged yet.)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:megbűvölöm a leírásaitok alapján - azt te csak hiszed

#6 A használt az Intel és chip, de mi másik a VGA?

lspci -nnkv

Csináld ezt
http://askubuntu.com/questions/135483/how-to-configure-xrdp-to-start-cin...
(ha Cinnamon)

echo "cinnamon" > ~/.Xclients
chmod +x ~/.Xclients
sudo systemctl restart xrdp.service

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve