Saját beállítások, telepített programok hová kerülnek?

Fórum: 

 Sziasztok,

Pár napja próbálgatom ezt a linuxot elsőként több utánaolvasás hatására. Sok évig winxp-t használtunk nagy megelégedéssel, de az elavult, beteges gép felújítása okán ezt már nem lehet visszarakni.

Kérdéesem az lenne, hogy 1-1 alkalmazás beállítása hová mentődik? 

Szükség esetén bármikor vissza lehet másolni? Olyan lesz minden mint amire beállítottam 1-1 alalmazás?

Köszönöm a segítségeteket.

balazs képe

 /home/neved alá menti

 /home/neved alá menti rejtett mappákba. Szükség esetén vissza lehet álítani a mentést, ha volt.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
kimarite képe

Általában a felhasználóneved

Általában a felhasználóneved alatti rejtett könyvtárakban vannak a saját, azaz felhasználói és ne rendszer specifikus beállítások. Ezek előtt pont szerepel (pl.: .mozilla, vagy .config vagy .local), és a Ctrl + H billentyű kombinációval hívod elő a fájlkezelődben.

A felhasználóneved (Saját könyvtár) kétféleképpen jelenhet meg - egy terminal parancsban pl.:

/home/teneved/.config
/home/teneved/.local
/home/teneved/.mozilla

~/.config
~/.local
~/.mozilla

de mindkettő ugyanazt jelenti - ~/ = /home/teneved

Minden felhasználónak más a könyvtára - ha több felhasználó használja a rendszert - a "home" könyvtárban/alatt. És egy adott (belépett) felhasználó a következő paranccsal tudhatja meg a felhasználónevét ("teneved") egy terminal-ban, ha az nem látszik neki "valahol" (több ilyen parancs is van):

whoami

Mit szeretnél menteni és miért?

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Kiegészítem, pontosítom a

Kiegészítem, pontosítom a kérdésem a fő címnél is.

Tehát:

Minden saját beállításaim, valamint a letöltött programokat, beállításait szeretném menteni, átmásolni másik partícióra. Ezek hol vannak? Egy helyen vagy külön mind?

Ha újra telepíteném ezt másik linux kipróbálása után, ne kelljen ismét hoszú ideig időt száni ezekre, csak visszamásolni oda, ahonnan kimásoltam, hogy olyan legyen mint volt.

Megnéztem a fájlrendszer/home/nevem mappa tartalmát. Az ottaniakba semmi nincs. Rossz helyen kerestem?

Még a linuxhoz tartozó kifejezések, elnevezések, hasonlók idegenek, érthetetlenek nekünk, igyekszünk megérteni. Csak magyarul értünk.

Köszönöm ismét a válaszaitokat!

Ui.

Most a fájlkezelőt használva/rejtett fájlok megjelenítése. Na itt van sok megjelölés pont előtte. Akkor ezek azok amik tartalmazzák a testreszabásokat?

Akkor ezeket kell ide visszamásolni ha később ismét telepítem ezt a linuxot, és a beállításaim jók lesznek?

Juteszembe!:

SSD van. Erre került ez a linux teljes egészében. Hogy kímélve legyen, mit kellene ebből a HDD-re áthelyezni?

Egyenlőre a fontosabb, kezdeti fenti kérdéseimmel a végére is értem.

 

Ismét, és szépen köszönjük a válaszaitokat.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Terminal-ban is ott vannak,

Terminal-ban is ott vannak, például így látod (a többire később válaszolok):

ls -lha

- szineztem a -h kapcsolóval, az -a az --all (összes), az -l a --list (listázás). Az ls maga a listázó parancs.

A cd parancs a kezdő könyvtárba visszalépés. A kezdő könyvtár (prompt) mindig a saját könyvtárad. Ott nyílik meg mindig a terminal (konzol), ha felhasználóként használod (általában igen).

cd

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Köszi!

Köszi!

 A terminálba most léptem be, látom először. Az ls -lha bevitelére mutat vagy 60 sort, 7 oszlopba. Az első két oszlopból semmit sem értünk.

Ezt hogy lehet használni arra amit szeretnénk eredetileg? Úgy véljük csak infó ez.

Tudjuk hogy egész más a win meg a linux. Ennél valami alap programozási ismeretet is kell szerezni már kezdéskor is? A terminálba begépelt dolgokra célzok.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

GNU/Linux, UNIX ...

Nem kell programozási ismeretet szerezni, legalábbis többet nem, mint amit megtanultál - akár tudat alatt a környezetedtől vagy tudatosan - a Windows-nál :). Az ablakok bezárása ugyanúgy az 'x'-szel történik, van Szoftverközpont (érdemes idővel a Synaptic csomagkezelővel azért megismerkedni, ha kicsit is kiváncsi vagy a miértekre), frissítések - általában/legtöbbször nem letöltött csomagból telepítünk, hanem a telepítéskor létrejött tárolókat használjuk (melyek a szoftver forrás listában vannak, tehát az alapértelmezett vagy - általad, a Súgó-Wiki-Fórum segítségével, és nem öncélúan - bővített tároló listában. A tárolók különböző szerverek címei, ahol a csomagok tartózkodnak, ezeket frissítik a programozók. Itt, a fórumon is talász Wiki-t a működésről és kisebb-nagyobb tanácsokat is kapsz, tehát némi útmutatót, ami elég szokott lenni általában. Az elérhető csomag "változatossága" is elegendő, kielégít minden felhasználót. De, ha egyedi igényed van, az is megoldható, csak a hogyan-ban érdemes útmutatást adnunk, nem mindegy, hogy csinálod, mert a csomagkezelés egészen más, mint Windows alatt és a Linux disztribúciók alatt is kissé különböző, ám általában a csomagok telepítését végzi más alkalmazás, máshogyan. Nincs sok "lehetőség" a csomagkezelésben, nem lehet elveszni, de néhány példa erre. Csomagok: DEB (Debian-fajták; Linux Mint, Debian, Linux Mint Debian Edition/LMDE, Ubuntu, stb. # RPM: CentOS, RedHat, stb. # OPKG: OpenWrt ..., stb. még pár féle, te általában DEB ("*.deb" = csomagnév.kiterjesztés) csomagokkal találkozol ... . Nem egy Linux van, hanem sok, de nem igazán különböznek egymástól működésben. Egy általános gyűjtőoldal: Distrowatch . Tehát csomaggal nem találkozol közvetlenül és ez az egészséges (például "fájlkezelő.deb" és fájlkezelő_függőségei.deb"-ek), mert a csomagot nem látod, csak a frissítési vagy telepítési folyamatot. A csomagkezelő kommunikál a szerverekkel - és ez így normális. A telepítés folyamatát "eltakarja" előled a Szoftverkezelő, míg például egy Synaptic - vagy terminal - nem. A Windows is általában "eltakarja" egy ablakkal, folyamat csíkkal, hogy mi történik. Ami történik, abból könnyű megérteni pár dolgot (nem sokat, de érdekes). Én erre például - idővel - kíváncsi voltam. A Synaptic grafikus alkalmazás amúgy.

Néha találkozol ilyennel, hogy "PPA", erről itt olvashatsz: http://hu.wikipedia.org/wiki/PPA . Ubuntu-n és forkjain használhatóak ezek, de érdemes kérdezni a használatuk előtt, írja a Wiki is. A fork elágazás, tehát a Linux Mint az Ubuntu-n alapul, azt elágaztatva, és a fejlesztés bővítés és kicsit más irányú fejlesztés ..., jó sok változtatással. Általában a nagyobbak és a folyamatosan fejlesztett PPA-k biztonságosnak mondhatóak, és illenek a Linux Mint-re például, tehát "majdnem" rendszercsomagok, egész pontosan a csomagok függőségei verziószámban pont megfelelőek, de a telepítés sikertelensége úgyis kiderül a rossz függőségek miatt. Ilyen nem igazán fordul elő, mert a függőségek általában "Ubuntu-megfelelőek" még. Az LMDE viszont a Debian disztribúción alapul. Debian-fajta rrendszereken PPA-t nem illdomos használni, mert az Ubuntu már eltávolodott a Debian vonaltól, legalábbis függőségekben és ez a "szokás". Szokás, mert az Ubuntu fejlesztésekre nem igazán figyel a Debian, azaz nem követi a változásokat szigorúan, saját fejlesztési irányvonala van, mely elég szigorú (nem követ senkit). Megoldható persze, például a lev258 által is említett Systemback PPA mondjuk használható LMDE-re, mert annak magyar fejlesztője némileg figyel a Debian függőségekre. De ez általában nincs így. A PPA Ubuntu, Mint és "ilyesmi" kelléke. De neked Mint-ed van, nem LMDE, tehát telepítheted a Systemback-et rá (ez egy rendszermentő és -visszaállító alkalmazás). Általában a felhasználói könyvtárat lehet/érdemes menteni (backup) a beállításaid miatt vagy meghagyod a home partíciót (ezért érdemes a telepítéskor a swap, gyökér könyvtár [/], és a home [/home] particionálást követni) és a gyökér könyvtárra telepítesz egy újabb Mint-tet. Majd a home partíciót csatolni kell (fstab = file system tab/fájl rendszer táblázat) és a jogosultságokat is rendezni (chmod, chown). Azonban a fejlesztés miatt nem mindig működik minden ugyanúgy, túl régi a beállítás az új alkalmazáshoz. Én inkább az teszem, hogy elmentem a Conky és más konfigurációmat, és még az a lehetőséged van, hogy a telepített alkalmazsokról készítesz egy parancsfájl, melyett lefuttatva, ugyanazokat a csomagokat kapod, mint egy másikon (vagy fejből telepítesz ;), én például ezt teszem, de nem is sokszor telepíte újra). De a másik lehetőséged a Systemback, igaz, van egy érzésem, hogy neked nem jó: mert te ugye azt szeretnéd - a példa kedvéért, hogy beköltözöl egy Linux Mint 13-ba és telepítesz egy Linux Mint 17-et, valamint egy Xubuntu 14.04-et, stb., mindenhol minden ugyanaz legyen. Ez, ami nem igazán lehetséges. Vagyis kezdőknek nehéz megoldani ezt, ugyanis van egy olyan lehetőség, hogy minden rendszered egy HOME partíciót használ, de ilyenkor a felhasználóneveknek különbözőknek kell lenniük, mert abból kavarodás lesz, ha ugyanaz. Amúgy is kavarodás lehet, merg ez a módszer legalább egy éves jártasságot feltételez a Linux rendszerek napi tudatos használatában. Ugye, valami hasonlót szeretnél?

A Systemback (régebbi nevén Rendszerment) arra jó, ha valamit kipróbálnál, amiben nem vagy biztos, és -érzésed szerint - elromolhat a rendszered ebben, mert például gyakorlatlan vagy a telepítés kivitelezésében - ez ami nem baj, hanem állapot. Akkor először telepíted a Systemback alkalmazást, majd készítesz egy visszaállítási pontot és neki is foghatsz valami - számodra - egészen újnak. Mely, ha nem sikerül, akkor az egész rendszert visszaállítod a visszaálíltási pontról a korábbi állapotra és kezded újra a próbálkozást. Akár egy Live CD-t is készíthetsz a rendszeredről, mellyel más gépre költöztetheted, vagy ha, kiveszed a rád jellemző dolgokat, név, jelszó, mozilla könyvjelzől, ilyesmi, akkor bárkinek megmutathatod az általad összeállított rendszert. A nem rendszer fájlokat [családi kép, zene, videó] nem tudsz menteni így, azoknak mindenképpen külön partíciót szánj, mert a visszaálítási pont túl nagy lenne, illetve a LiveCD lenne elképzelhetetlen méretű.

A Systemback telepítés (Wiki)

http://wiki.ubuntu.hu/index.php/A_Systemback_telep%C3%ADt%C3%A9se_%C3%A9...

PPA

https://launchpad.net/~nemh/+archive/ubuntu/systemback

És itt "blogol" magyarul a fejlesztő (csokival asszem ide csábítható ;)), ha kérdésed van ..., és mi nem tudunk válaszolni (ilyen kevés van szerintem általában) kifejezetten erre az alkalmazásra - az újdonságok tehát itt megjelennek, mindig a legújabban, most ez a VI.:

http://ubuntu.hu/node/39566

Ha minden igaz, a Systemback PPA forrás listáját egy kicsit át kell majd írni (egy szót), de ebben majd segítünk. Remélem, jól tippeltem, hogy mit szeretnél, illetve kielégitő, amit még írtam.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

 Nagyon köszönjük a sok-sok

 Nagyon köszönjük a sok-sok infót, s a fáradozásodat amit ránk áldoztál.

Hát van,-lesz mit értelmezni, olvasgatni, meg ismerkedni mi hogy....

Nemrég tanulmányoztuk a "Titokzatos Terminál" oldalon írottakat. Nagyszerű, teljesen érthető, szájbarágós! Ilyeneken meg lehet tanulni érteni amiket kell.

Akkor a LMDE-vel  érdemesebb előbb kezdeni? "Jobb, könyebb kezelni" mint ezt?

Köszönettel!!!

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Az LMDE egy Debian.

Az LMDE egy Debian. Nem hiszem, hogy azzal kéne kezdenetek, mivel kevesebb eleve a grafikus beállító alkalmazás a telepítésn után rögtön és talán kicsit kevésbé felhasználóbarát. Jó az Ubuntu alapú Linux Mint valamelyik asztali környezettel (Cinnamon, stb.) kezdésnek. Szájbarágósnak kell lenni egy leírásnak, igaz, nehéz megtalálni a túlzott bőbeszédűség és a pontos megfogalmazás közötti utat. Örülök, hogy tetszik. Nem sürget senki. Szívesen! :)

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

 Tudjuk hogy a LMDE rövidítés

 Tudjuk hogy a LMDE rövidítés mit jelent, csak a használatát nem, mint a többi linuxénak sem, meg az összehasonlításait sem.

Most a Cinnamon van fent SSD-n, ami melett elsőre az írottak alapján döntöttünk.

DE az idő sürget, mert fogy, s így a tudásszerzés mennyisége, aktualitása is. Ja meg nem csak erre kell a kevéske szabadiőből elvenni.

Minden közvetlen hangvételű, érthetően tartalmas válasz segít, amiért minimum tisztelet, köszönet dukál!

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Systemback

A sytemback-locales (a kezelői felület nyelve - benne a magyar) és a systemback-cli (a konzolos visszaállításhoz grafikus rendszeről konzolra lépve: pl. Ctrl + Alt + F1 vagy Shift > GRUB hibajavító menüelem > root menüelem/utóbbi, hogy eleve konzolra lépsz be a rendszerindításkor a GRUB menüből) csomagokat érdemes telepítened még, hasznodra lesz. A Systemback telepítésével azt hiszem, nem települnek automatikusan.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Van egy Systemback nevű

Van egy Systemback nevű program, amivel tudsz akár a teljes rendszerről mentést készíteni (vagy épp csak néhány mappáról). Az alkalmazások beállításai jellemzően a saját mappádban található rejtett állományokban tárolódnak. Előfordulhat olyan eset is, hogy egy másik rendszer alatt ugyanezen beállítások gondot okoznak, amennyiben a rendszer nagyon különböző/új, valamint a telepített alkalmazás verziója jelentősen eltér a korábbitól. Érdemes megfontoltan cselekedni.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

 Én úgy gondolom, hogy

 Én úgy gondolom, hogy maradék nélkül hiánytalanul nem tudsz úgy rendszermentést csinálni az összes beállításodról, hogy azt másik linux rendszerre visszatöltve is ugyanúgy használni tudjad. Ez egyébként még a különböző Windows verziók között sem támogatott teljes körűen. A fentebb emlegetett rendszermentés azonos Linux Mint kiadások esetében eredményes, de még ott sem teljesen hibátlan.Általában bárhol olvasol utána ennek a témának, rendszertől függetlenül mindenhol a tiszta telepítést ajánlják, illetve a saját anyagaid archiválását, azt is érdemes több helyre (felhős tárhely ,fizikai gép) A másik, hogy linux esetében, (bár nem feltétlen csak ott) egy minimális angol olvasási ismeret ajánlott.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Köszönjük a választ.

Köszönjük a választ.

Azzal lényegében tisztában vagyunk, hogy másik fajta linuxhoz nem tudnánk használni a beálításokat.

Ugyanazon linux visszatelepítés esetére céloztunk, és hogy hol tárolja a beállításokat, amit elmentenénk.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Systemback

A fennt is említett alkalmazással, nem csak biztonsági mentést tudsz készíteni a rendszeredről,

de egy saját live-cd is !...minden, az alaptelepítésen kívül telepített programmal, és azok beállításaival együtt !

És ezt később,- szükség esetén visszatelepítheted a gépedre, vagy más gépekre is telepítheted.

A személyes könyvtárak (Dokumentumok, Videók, Képek, stb) tartalma nem lessz rajta

tehát ezekről külön mentést kell készítened !...ami egyébként is ajánlatos.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Lett kis szabad időm váratlan

Lett kis szabad időm váratlan dolog elmaradása okán, így leírnám a meglátásaimat.

Átolvastam mint pár írást a kétféle oprendszer hasonltása, használhatósága, előnye, hátránya, leszólása, dicsőítése egyéb meglátásokról.

Ha nem elfogult, vagy nem részrehajló valamiért valaki, továbbá amikről ír azt jól ismeri használati szinten, írhat igazat is meg nem is.

Mi alapvetően a saját tapasztalataink alapján ítélünk meg valamit, több szempont alapján mint sokan mások is. Ez az alap, amit mindenkinek tiszteletben kell tartani, mindenk irányában, ha kellően inteligens, megértő alaki.

Sokféle elvárás igény létezik ezért igazat adni, vagy nem egyazon dologban egyéni beállítottságtól, érdektől, egyebektől függ.

Sok éves win használat, ismeret után, és pár napos tapasztalatom a linuxmint esetén a következő ha nem baj, és leírható. Nagyon frissek az élmények, tapasztalatok.

Sokkal könyebb egyszerőbb telepíteni a wint. Mentést csinál magának ami szintén nagyon előnyös.

Nincs terminál mint a linuxnak. Ennek kezelése, a sok-sok ismeretlen értelmű valaminek a használata sok-sok tanulást igényel.

Nem is a tanulással lenne a gond, hanem a kevés idővel! Vannak fontosabb teendők, ilyenekre nem igazán jut a nagy többségnek. Hasonlóan a kevés időből fórumozni, mások idejét elvonni jobb dolgoktól sem jó érzés. 

Mi is azt állítjuk a windows lem linux, ezen megálapításhoz azért nem kelett nagy tudás! Lehetne még rengeteg területről hasonló példát említeni.

Minkét fajta oprendszernek vannak kisebb nagyobb előnyei, hátrányai a megalkotás okait nézve, tudva. Az rettentő nagy hátrány a winnél, hogy telepítés után a gép része, ha tönkremegy újra kell wint venni. Ez borzasztó aljas eljárás.

Végezetül a nagyon eltérő két oprendszer nagyon eltérő  célból  jött létre. Nyilvánvaló, hogy a linux miért, és hogy stb.

A biztonság a vírusuk-hasonlók tekintetében nem a megalkotott renszer okolható.

Remélem senkit nem sértettem őszinte meglátásaimmal!

 

 

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Valamit valamiért...

 Hello!

Akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért kezdtél el foglalkozni egy linux terjesztéssel.

Én ezeket a Windows vs. Linux összehasonlításokat el sem olvasom, mert nem érdekelnek.
De minden rendszernek meg kell fizetni az "árát". Ha csak használni akarod a rendszered, és nem bíbelődni vele, akkor vegyél fizetős operációs rendszert. Ilyen a Windows és van fizetős Linux is, vagy ott vannak az Apple cég termékei. De ha ingyenes rendszerre fáj a fogad, akkor vedd a fáradságot, és tanuld meg kezelni, mert senki nem fogja neked ingyen megoldani a problémádat. Az egy mellékes dolog, hogy van néhány jófej linuxos, aki önszántából segít, de a géped előtt te ülsz, ha nem fizetsz semmilyen szolgáltatásért, akkor a rendszergazda is te vagy, a problémát neked kell megoldani.

Semmi sincs ingyen.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

 Helló!

 Helló!

Nagy tévedésbe vagy. Nem terjesztünk semmilyen linoxot, egyebet, csupán ismerkedünk vele. Ezért itt tisztességes, illemtudó  módon kérdeztünk mint ahogy a környetünkben megszokott.

Magadnak kellene kérdést feltenni a szövegedből adódó stílusért. Nagyon magas lovon ülsz!I Ilyen stílushoz, kioktatáshoz keress magadnak hasonló fazont.

Talán el kellene olvasnod ami a szabályzatban van, nagyon helyesen, hogy kell viselkedni. Mi senkit nem sértegettünk, szóltunk le, mert ez nem a mi stílusunk ellentétben uraságoddal.

 

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Re: Valamit valamiért...

 Hello ismét!

Nem én vagyok tévedésben, hanem te. Egy szóval sem állítottam, hogy linuxot terjesztesz. Azt írtam: tedd felmagadnak a kérdést, hogy miért kezdtél foglalkozni egy linux terjesztéssel! Terjesztés = disztribúció. A Linux Mint egy disztribúció. Úgy látszik nem olvastál utána.

Fel sem fogtad, amit írtam...

Sértegetni sem sértegettem senkit, teljesen korrekt tárgyilagos válasz volt, de úgy látszik hiába...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Magyarázatok

Hát igazából a *nix-szosok (nem ugyanaz, mint a GNU vagy más Linux, az később "jött") ezen-azon veszekedése miatt és az ezt kihasználó Win jókora piaci agresszivitása egyben a vetélytársak kihasználása (lásd. szabadalmi perek) miatt erősödött meg az akkor még nagyon kezdetleges Windows rendszer, mármint sokkal kezdetlegesen ablak(os) felülete volt, mint a nála idősebb Unix-nak , és alkalmazásai tekintetében is sokkal hátrébb volt. Ez a múlt.

Te több év alatt kitanultad a Windows kezelését (nem tudjuk, mennyire) és most azt szeretnéd - kissé erőszakosan - hogy rövid idő alatt tanítsunk meg a Linux Mint kezelésére. Mi a fórumot szabadidőnkből csináljuk, de a Linux megtanulása akarat kérdése is, a "ti" akaratotoké, mint minden dologé. Van, aki csak főzni tud, van aki máshoz is "ért". Elárulom, nem nehéz megtanulni, fogj bele és örülj a tudásodnak, majd esetleg add is tovább. Ennyit javaslok. Mi ezért szeretjük. Vagy én .. :)

És még miért? Pár hivatkozás, olvasnivaló, akár okostelefonra:

http://goo.gl/M87wK8 # http://goo.gl/sR5rkn # http://goo.gl/xhJSuF # http://goo.gl/GspZ41 # http://goo.gl/l00YYz

valamint Eric S. Raymund  - A katedrális és a bazár című könyve.

Már szerettem volna kérdezni, ki vagytok a TI. Egy gyülekezetre gondolok, tippelek. Mindig többes számban beszélsz.

 

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Ha valaki nem tudja, de csinálja, az elég veszélyes párosítás!

Szerintem senkit sem sértettél meg, de az azért kiderül a hozzászólásodból, hogy te sem a Windows-hoz, sem a Linux-hoz nem értesz. De nem kicsit nem, hanem nagyon nem! Amit tudsz, az maximum pár általánnos iskolai informatika óra tananyaga lehet. Tudod mi a poén? Az, hogy ezt nem sértésnek szántam, bár biztos így éled meg.

Milyen összetett feladat lehet az, amit egy mai Linux grafikus felhasználói felületén nem tudsz megoldani? Még haladó felhasználóként is csak ritkán kell a Terminálhoz nyúlni, nemhogy kezdőként!

A Linux és a Windows is "csak" egy operációs rendszer, ami futtatja azokat az alkalmazásokat, amiben azokat a feladatokat oldod meg, amihez tulajdonképpen számítógépet kell használnod. A Win-t és a Lin-t is meg kell alaposan tanulni, ha használni akarod. Ezt az időt nem lehet elspórolni. Ha csak böngésző alá kell egy oprendszer - mint sokaknak -, akkor meg nem hiszem, hogy gondot kellene okoznia két klikknek az alkalmazás indító ikonján!

Ami nálam kiverte a biztosítékot:

Ha könnyebb a Wint telepíteni, akkor kívánom neked, hogy legyen részed egy olyan újratelepítésben is, ahol az operációs rendszer beálításain és frissítésein kívül még 8-10 program beállításait helyre kell majd állítanod. Jó szórakozást hozzá!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

TDL

TDL! Azaz jó utat! (Dékány András - Matrózok, hajók, kapitányok című könyvében szerepel ez a köszönésféle.)

Ami a távozást illeti, nem sikerült túlságosan illendőre. Annál inkább arcátlanra. Nem hinném, hogy a linuxos közösségnek szüksége lenne a te kioktatásodra, akár link formájában is! Idejöttél segítséget kérni -először illendően, majd egy kicsit erőszakosabban- amit maradéktalanul meg is kaptál. Ezek után a pár napos linuxos ismeretedre alapozva összehasonlítottad a Windowsal, melyről azt állítod, hogy évek óta ismered, és hogy azt könnyebb kezelni. (Mondjuk annyira mégsem ismerheted, ha azt írod, hogy nincs terminál, mint a linuxnak. Sajnálattal közlöm, hogy van. Igaz nem pont olyan, de karakteres felülete van, és parancssornak hívják.)

Ezek után, mivel te olyan gyakran emlegetted az idő hiányát, bátorkodtam javasolni előfizetést valamelyik kereskedelmi operációs rendszerre, ahol a pénzedért kapsz támogatást, és neked csak használni kell a géped. Na ez volt az, ami neked nem tetszett. Meg az, hogyha valamit ingyen szeretnél használni, akkor bizony azért meg kell küzdeni, meg kell tanulni a kezelését, utána kell járni miként működik. A linuxos tudás pedig kellőképpen meg van osztva különböző leírások, blogok, internetes dokumentációk formájában. Ezzel, az általad linkelt oldalon említett köteles rész le is van tudva, csak el kell(ene) olvasni. Ha elakadsz valamiben, akkor fordulhatsz a közöséghez, akik saját szabadidejükben segítenek ha kell, de nem ők ülnek a számítógéped előtt, hanem te. A problémát csakis kizárólag te tudod megoldani. Úgy tűnik neked ez sem tetszett, és nagyon úgy tűnik, neked az lenne a megfelelő, ha minden apró-cseprő kérdésedre válaszolna valaki, megoldaná helyetted a problémát, amiről egyébként már vagy tucatnyi dokumentáció létezik különböző linuxos fórumokon, le lett írva többször, csak venni kellene hozzá a fáradságot, hogy kikeresd és elolvasd. Végezetül: azzal, hogy linuxot használsz, linuxos fórumon tanácsot kérsz, belépsz a linuxozók nemzetközi közösségébe, ahol ugyan nem kötelező, de célszerű is valamit visszatenni az asztalra, ha elveszel onnan valamit. Megismétlem: nem kötelező, de a közösség így működik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Talán mi kissé már ismerjük,

Talán mi kissé már ismerjük, de lehet, hogy te mégsem annyira, mint ahogy ..., idézem:

"... a filozófia életmód. Nem okosság, nem szakma, hanem viszonyulás kérdése. Filozófus az, aki keresi a dolgok miértjét, közös gyökerét, és a fellelt igazságokhoz igazítja életvitelét. Tanul, törekszik, még nem bölcs, de azzá szeretne válni." (szeretne = akar --> keres / életvitelt igazít, másképpen: törekszik)

- viccesen: 

A tudás már a miénk. Aki nagyon igyekszik megszerezni, gyanús, mert mintha éppen szabadulni igyekezne tőle. (Franz Kafka)

- családi:

- Buta vagyok én, Karak?
- Nem vagy buta, csak még keveset tudsz. (Vuk c. film)

- MI is "tudunk" ilyeneket (számomra is fura az elköszönésed, talán ... "'menj', igyál egy teát"):

Egyik reggel Csao-csou az új szerzeteseket fogadta:
– Jártál már itt? – kérdezte az egyiket.
– Igen.
– Gyere, igyál egy csésze teát!
Aztán egy másikhoz fordult:
– Jártál már itt?
– Még nem.
– Gyere, igyál egy csésze teát!
A szerzetes-felügyelő félrehívta a mestert:
– Az egyik már járt itt, erre te megkínálod teával; a másik még nem járt itt, erre te ugyancsak teával kínálod. Jelent ez valamit?
– Felügyelő! – szólt Csao-csou.
– Tessék.
– Gyere, igyál egy csésze teát!

(http://terebess.hu/zen/101zen-tort.pdf)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

De még nem is te csinálod a

De még nem is te csinálod a linkelt oldalt, hanem csak olvasod, akkor nyilván fel vagy iratkozva az Új Akropolisz (link is external) hírlevélre (te) is. És a lépésed most ennek a tudásnak az ismerőjétől, hogy is mondjam - igazán nem szeretnélek megbántani, főként nem kritizálni - de igen elég gyenge teljesítmény volt .. . De ez már off téma (itt):

Sáros út

   Történt, hogy Tanzan és Ekido együtt bandukoltak egy sáros úton a szakadó esőben, mely nem akart elállni.
   Az egyik kanyarnál egy selyemkimonót és széles selyemövet viselő bájos leánykával találkoztak, aki nem tudott átkelni a túloldalra.
   - Gyere lányom! - mondta rögtön Tanzan. Karjába emelte a lányt, és átvitte a sáros szakaszon.
   Ekido meg sem szólalt többé estig, míg el nem érték a szálláshelyül szolgáló templomot. Akkor már nem tudta türtőztetni magát.
   - Mi, szerzetesek, kerüljük a nők közelségét - mondta Tanzannak. - Különösen a szép és csinos nőkét, mert az veszélyes. Miért csináltad ezt?
   - Én otthagytam a lányt - mondta Tanzan -, te még mindig cipeled?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve