illesztőprogram

kami911 képe

Az Nvidia nyílt forráskódúvá tette illesztőprogramjai kernel moduljait

Emlékeztek még arra hírre, amikor Linus Torvalds, a Linux Kernel atyja élesen kritizálta az Nvidia-t? Ez még 2012-ben történt, egy finnországi hacker találkozón, ahol Torvalds nekiment az Nvidia-nak, „a legrosszabb vállalatnak" nevezte a céget. Sok bit folyt át azóta a Linux Kerneleken is, de a helyzet nem sokat változott. Egészen pár héttel ezelőttig, amikor…

… az Nvidia közzétett egy új Jetson L4T illesztőprogram kiadást és ezzel együtt a build generálásához használt publikus forrásaikat is. Akkor nem remélhette senki igazán, hogy az Nvidia tovább megy az open source úton. Bár már 2019-ben voltak nyomai, hogy esetleg lesznek Nvidia nyílt forráskodú kiadások az illesztőprogramok tekintetében, de nem történt igazából semmi, egészen két nappal ezelőttig.

Az Nvidia hivatalosan is bejelentette, hogy nyílt forráskódú Linux GPU kernel modulokat adtak ki. Emellett megjelent az 515.43.04-es illesztőprogram verzió is. Ez egy hatalmas lépés, és remélhetőleg lesz még folytatás a vállalattól.

Az Nvidia kernelmodulok forráskódja elérhető a GitHub rendszeréből, a modulokat használó 515.43.04 beta jelőlésű új videokártya illesztőprogram pedig innen.

Linux Mint 21.3 Edge: Nvidia illesztőprogram telepítése

Az NVIDIA illesztőprogramok telepítése Linux rendszeren, különösen a Linux Mint operációs rendszeren, lényeges lépés lehet annak érdekében, hogy kihasználjuk a grafikus kártya teljesítményét és funkcióit. Az NVIDIA illesztőprogramok támogatást nyújtanak a különböző NVIDIA grafikus kártyákhoz, optimalizálják a játékokat és a grafikus alkalmazásokat, valamint segítenek abban, hogy a rendszerünk stabilan és hatékonyan működjön.

kami911 képe

Súgó cikkek a Radeon kártyákról

Írtam két súgó bejegyzést, az AMD Radeon videokártyák illesztőprogramjairól és a lehetséges telejesíménynövelési beállításokról. Nekem Firefox alatt sokkal jobb minőségű lett a böngészési élményem, így gondoltam veletek is megosztom ezeket a beűállításokat – amiket a neten találtam. Ha vana kedvetek, Ti is kísérletezzetek velük, illetve kíváncsi is vagyok, van-e érdeklődés az ilyen írások iránt. Természetesen aki tud segíteni, a súgóba még nagyon sok témakört érdemes lenne megírni, vagy megfelelő helyekről átvenni... Gyertek segítsetek :)

Összefoglaló a Radeon-ok drivereiről:

Feliratkozás RSS - illesztőprogram csatornájára